FILMSZEREDA

SZÉKELYFÖLDI MOZGÓKÉP FESZTIVÁL
FESTIVALUL CINEMATOGRAFIC AL ȚINUTULUI SECUIESC

2018.09.11-22.

PROGRAM

18.00

SZERETFÖLD

2017, 1h 49min, HU, r.: Buvári Tamás

felirat/subtitrare: ENG

21.00

OUT

2017, 1h 28min, HU, r: Kristóf György

felirat/subtitrare: HU

17.00

BIZALOM
Încrederea

1979, 1h 41min, HU, r.: Szabó István

19.30

MEPHISTO

1981, 2h 19min, HU-AU-GER, r.: Szabó István

14.00

REDL EZREDES
Colonelul Redl

1985, 2h 24min, HU-AU-GER, r.: Szabó István

17.00

MEGNYITÓ / DESCHIDERE

Csíki Kamarazenekar / Orchestra de Cameră Ciuc

19.00

AURORA BOREALIS

2017, 1h 44 min, HU, r.: Mészáros Márta

felirat/subtitrare: RO

21.15

SOLDAȚII. POVESTE DIN FERENTARI
Katonák. Ferentarti-i mese

2017, 1h 55min, RO, r.: Ivana Mladenovic

felirat/subtitrare: HU

14.00

HANUSSEN

1985, 1h 48min, HU-AU-GER, r.: Szabó István

17.00-18.30

GYEREKPROGRAM / PROGRAM PENTRU COPII

Oroszlán a buszon - dalos-mesés angolóra Soós-Vass Nórával (baba-mama, 3 éves korig)

A tevékenység szülő jelenlétében zajlik!

19.00

UN PAS ÎN URMA SERAFIMILOR

2017, 2h 30min, RO,
r.: Daniel Sandu

felirat/subtitrare: HU

21.00

KONCERT /
CONCERT

Ineffable

21.45

KOJOT
Coiot

2017, 2h 6min, HU, r.: Kostyál Márk

felirat/subtitrare: RO

11.00

HIHETETLEN TÖRTÉNET AZ ÓRIÁS KÖRTÉRŐL
Incredibila poveste a perei uriașe

2017, 1h 20min, DEN

felirat/subtitrare: HU

16.00

THE SQUARE
A négyzet / Pătratul

2017, 2h 30min, SW-GER-FRA-DEN, r.: Ruben Östlund

felirat/subtitrare: RO

17.00-18.30

GYEREKPROGRAM /
PROGRAM PENTRU COPII

Krokodil a farmon – szótanuló Soós-Vass Nórával (ovisoknak, 3-6 év)

19.00

UNA MUJER FANTASTICA
Egy fantasztikus nő / O femeie fantastică

2017, 1h 44min, CHI-GER-ESP-USA, r.: Sebastián Lelio

felirat/subtitrare: RO

21.00

NYELJUBOV - LOVELESS
Szeretet nélkül / Fără iubire

2017, 2h 7min, RUS-FRA, r.: Andrey Zvyagintsev

felirat/subtitrare: RO

15.00

ULTRA

2017, 1h 23min, HUN-GRE

felirat/subtitrare: RO

16.45

CHARLESTON

2017, 1h 59 min, RO, r: Andrei Crețulescu

felirat/subtitrare: HU

19.00

BUDAPEST NOIR

2017, 1h 35 min, HU, r: Gárdos Éva

felirat/subtitrare: RO

21.00

A TÖKÉLETES GYILKOS
Ucigașul perfect

2017, 1h, 38 min, HU, r: Pacskovszky József

16.00-18.00

GYEREKPROGRAM /
PROGRAM PENTRU COPII

Árnyjáték a dobozban. Foglalkozás Dargay Attila Szaffi című animációja alapján Kádár Kincsővel (7-11 éveseknek)

Maximális létszám: 40 fő.

17.00

VÁNDORSZÍNÉSZEK
Actori ambulanți

2018, 1h 42 min, HU, r: Sándor Pál

felirat/subtitrare: RO

19.00

ANA, MON AMOUR

2017, 2h 05min, RO, r: Călin Peter Netzer

felirat/subtitrare: HU

21.15

FIXEUR

2016, 1h 38min, RO, r: Adrian Sitaru

felirat/subtitrare: HU

16.00-18.00

GYEREKPROGRAM /
PROGRAM PENTRU COPII

Pörgesd meg a rókát! Animációs műhely Dargay Attila rajzai alapján Kádár Kincső vezetésével (7-11 éveseknek)

Maximális létszám: 40 fő

17.00

THE OTHER SIDE OF HOPE
Toivon tuolla puolen - A remény másik oldala / Cealaltă parte a speranței

2017, 1h 40min, FIN, r: Aki Kaurismäki

felirat/subtitrare: RO

19.00

LEGJOBB ÚTON
Cel mai bine pe drum,

2017, 1h 03min, HU-NL, r: Túri Bálint Márk

felirat/subtitrare: RO

21.15

1945

2017, 1h 31min, HU, r: Török Ferenc

felirat/subtitrare: RO

10.00

VUK

2017, 1h 14min, HU, rajzfilm / desene animate

16.30

THE KILLING OF A SACRED DEER
Egy szent szarvas meggyilkolása / Uciderea cerbului sacru

2017, 2h 01min, USA–GB–IRL, r: Yorgos Lanthimos

felirat/subtitrare: RO

19.00

THE BEGUILED
Csábítás / Ademenire

2017, 1h 33min, USA, r: Sofia Coppola

felirat/subtitrare: HU

21.00

PATERSON

2016, 1h 58min, GER, r.: Jim Jarmusch

felirat/subtitrare: RO

10.00

SZAFFI

2017, 1h 16min, HU, rajzfilm / desene animate

16.00-17.30

GYEREKPROGRAM /
PROGRAM PENTRU COPII

Eredeti angolt olvasó fiataloknak - It Only Happens in the Movies - könyvbemutató, kedvcsináló az olvasáshoz Soós-Vass Nórával (14 éves kortól)

16.30

NYELJUBOV - LOVELESS
Szeretet nélkül / Fără iubire

2017, 2h 07min, RUS-FRA, r: Andrej Zvjagincev

felirat/subtitrare: HU

19.00

I, TONYA
Én, Tonya / Eu, Tonya

2017, 2h 00min, USA, r: Craig Gillespie)

felirat/subtitrare: RO

21.30

MOONLIGHT
Holdfény / În lumina lunii

2016, 1h 51min, USA, r: Barry Jenkins

felirat/subtitrare: RO

16.00-18.00

GYEREKPROGRAM /
PROGRAM PENTRU COPII

Gutenberg foglalkozás Szász Csillával

16.00-

GYEREKPROGRAM /
PROGRAM PENTRU COPII

FORGASS FILMET -
Interaktív foglalkozás gyerekeknek Szász Csillával

17.00

HETEDIK ALABÁRDOS
Al șaptelea halebardier

2017, 1h 26min, HU, r: Vékes Csaba

felirat/subtitrare: RO

19.00

LAJKÓ - CIGÁNY AZ ŰRBEN
Lajkó – Țigan în cosmos

2018, 1h 30min, HU, r: Lengyel Balázs

felirat/subtitrare: RO

20.00

KONCERT /
CONCERT

Just

21.00

POROROCA

2017, 2h 32min, RO, r: Constantin Popescu

felirat/subtitrare: HU

11.00

HIHETETLEN TÖRTÉNET AZ ÓRIÁS KÖRTÉRŐL

2017, 1h 20min, DEN, rajzfilm / desene animate

felirat/subtitrare: RO

16.45

BORG VS. MCENROE

2017, 1h 47min, SW-DEN-FIN, r: Janus Metz Pedersen

felirat/subtitrare: RO

19.00

ÎMI ESTE INDIFERENT DACĂ ÎN ISTORIE VOM INTRA CA BARBARI
Mindegy nekem, ha a történelembe barbárokként vonulunk be

2018, 2h 20min, RO, r: Radu Jude

felirat/subtitrare: HU

20.30

KONCERT /
CONCERT

TÜNDÉRGROUND

21.15

FIRE DANCE SHOW

Török Csongor tűzzsonglőr produkciója

21.45

PAPPA PIA

2017, 1h 45min, HU, r: Csupó Gábor

felirat/subtitrare: RO

KAPCSOLAT / CONTACT

ITT VAGYUNK / SUNTEM AICI

Szervező / organizator:

2357__PolgHiv_Fejleces_papir.cdr

Kövessen itt / Urmăriți-ne aici

Partner /partener

visuart_logo_feher

Médiapartner /partener media

szekelyhon-logo-01